Antalya Kanalizasyon Açma İşlemi

Antalya Kanalizasyon Açma İşlemi

Antalya yerleşim alanı olarak düz bir zeminde kurulduğu için kanalizasyon sistemlerinde sıklıkla tıkanmalar yaşanmaktadır. Antalya kanalizasyon açma hizmetlerimizle kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanmaları kısa sürede açıyoruz. Kanalizasyon sistemlerinde yaşan tıkanmalar sonucunda yaşam alanlarında ve çevrede ciddi koku ve sağlık açısından riskli durumlar ortaya çıkmaktadır.

Kanalizasyonların tıkanması durumunda deneyimli ekiplerimiz yüksek teknolojik cihazlar kullanarak tıkanma sorunlarını çözmektedir. Hizmetlerimize Antalya’da her noktadan 7/24 kesintisiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanmasına Yol Açan Durumlar

Kanalizasyon sistemleri belirli kapasitede sıvıların belirlenen noktalara toplanmasını sağlamaktadır. Ancak kanalizasyon giderlerinde zaman zaman tıkanıklık olayları meydana gelebilmektedir. Kanalizasyon sistemlerinde tıkanma yaratan durumları şöyle sıralamak mümkündür;

  • Katı cisimlerin atılma
  • Havlu ve temizlik bezlerinin kaçması
  • Sisteme giren hayvanların ölmesi
  • Oyuncakların düşmesi
  • Zeminde yaşanan çökmeler
  • Sistemde bulunan boruların kırılması

Bunlara benzer olayların yaşanması durumunda kanalizasyon giderlerinde tıkanmalar olabilmektedir. Her türlü kanalizasyon sistemi tıkanmasında profesyonel ekiplerimizle müdahale ederek kısa sürede gider sistemlerinin aktif bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz.

Kanalizasyon Sisteminde Yaşanan Tıkanmalarda Yapılan Yanlışlar

Kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanmalarda yapılan en büyük yanlışlardan birisi zaten tıkalı olan sisteme su dökmektir. Tıkanan bir kanalizasyon sistemine su dökmek daha büyük sorunlara yol açmaktadır.

Çünkü kapalı olan sisteme su dökmek borular üzerinde daha büyük bir baskı oluşmasını sağlayacaktır. Küçük bir müdahale ile açılabilecek sistemde basınçtan dolayı patlamalar, borularda çatlamalar ve kanalizasyon atıklarının yaşam alanlarına geri gelmesi durumları yaşanmaktadır.

Böylesi durumların yaşanmaması için kanalizasyon sisteminde meydana gelen tıkanıklara hiç müdahalede bulunulmadan profesyonel destek almak sorunların büyümesini önleyecektir. Deneyimli ekiplerimiz çok kısa süre içerisinde belirttiğiniz adreslere gelerek yüksek teknoloji cihazlarla tıkanıklık problemlerini gidermektedir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyon sistemleri kapalı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanmaları gözle görmek mümkün değildir. Profesyonel ekiplerimiz kanalizasyon sistemlerinde meydana gelen tıkanmaların yerlerini görüntüleme cihazları kullanarak tespit eder ve tıkanıklığın sebebine göre açma yöntemlerini belirler. Deneyimli ekiplerimiz yüksek basınçlı su sistemleri ve özel aletler kullanarak tıkanıklığı kısa sürede açmaktadır.