Logar Temizleme Fiyatları

Logar Temizleme Fiyatları

Bazı durumlarda kanalizasyon hatlarında tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanıklığı en kısa zamanda gidermek için yetkili firmalar ile iletişime geçmek gerekir. Logar temizliği işlemi için vidanjör kiralama hizmetleri sunulur.

Logar temizleme işlemleri yetkili kişiler tarafından yapılır ve logar temizleme fiyatları her firmada farklılık gösterir. Fiyat konusunda bilgi almak ve fiyat değerlendirmesi için bu firmalar ile iletişime geçmek gerekir.

Logar Tıkanıklığı Neden Olur?

Logar tıkanıklığına neden olan bazı unsurlar mevcuttur.

Tıkanıklığa neden olan bazı unsurlar şunlardır:

  • Boru çaplarının yeterli yapıda olmaması,
  • Kanalizasyon borularını döşerken yapılan hatalar,
  • Logar yapısının atıklar için yeterli olmaması,
  • Kanallarda çökme meydana gelmesi,
  • Suda erimeyen kimyasal ürünlerin logar hatlarına atılması

Logar tıkanıklığına neden olan etkeni belirlemek için keşifler yapılır. Keşifler esnasında fiyat ve tercih edilmesi gereken yöntem de belirlenmiş olur.

Logar Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle alanda bazı keşifler yapılır. Keşifler esnasında tıkanmanın nedeni araştırılır. Tespit işlemleri için kanal görüntüleme kameraları kullanılır. Bunlar özel olarak tasarlanır ve sorunu tespit etmeye yardımcı olur. Elde edilen sonuca göre uygun yönteme başvurulur. Vidanjör adı verilen araçlar sayesinde tıkanıklık sorunu ortadan kaldırılır. Bu araçlar çamur, çöp gibi atık maddeleri vakumlar ve özel sistemler sayesinde depolar. Bu sayede kısa zamanda kanallar açılır.

Logar Temizleme Aracı

Logar temizleme aracı denilince akla vidanjör gelir. Vidanjörlerin emiş gücü oldukça yüksektir. Kimyasal atık maddeleri emiş gücü sayesinde emer ve tank sistemleri sayesinde depolar. Farklı çeşitlerde ve boyutlarda vidanjörler bulunur. Küçük vidanjörlerin tank sistemleri yeterli büyüklüğe sahip değildir. Çok fazla atık temizliği yapılması gereken durumlarda daha büyük depolama alanına sahip araçların tercih edilmesi gerekir. Alt yapı sistemleri için önemli bir unsurdur.