Yandex

Klozet Tıkanıklığı Açma

Profesyonel Klozet Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Klozet Tıkanıklığı Açma

Bireyler günlük yaşamlarında en sık kullandıkları alan olan banyo ve tuvaletler zamanla bazı deformasyonlara sebep olabilir. Son yıllarda en çok tercih edilen klozetlerin genel bakımı ve yaşanan tıkanıklıkların çözümünde firmalar gereken çabayı gösterir. 

Klozet tıkanıklığı açma hizmetleri adı altında görev yapan teknik tesisat ekibi tek bir telefon ile verilen adrese gitmektedir. Klozetlerde yaşanan tıkanıklıklar istenmeyen bir durum olduğundan dolayı anında çözüme kavuşması gerekir.

Klozet Tıkanıklığının Açılması

Klozet tıkanıklığında bazı farklı yöntemler belirlenir. Klozetlerin yapısı genellikle hepsinde aynıdır. Kanalizasyondan gelen kötü kokuları engelleyen boyun kısmında biriken su her zaman vardır. Bu su birikintisi tıkanıklık değildir. Klozet tıkanıklıkları tamamen klozeti kapatan hatta dışarı taşma durumunda karşımıza çıkar.

Klozet tıkanıklıkları genel olarak klozet pompası ile açılır. Halkın en çok rağbet gösterdiği bu yöntem en çok bilinen yöntemdir. Ayrıca klozet açıcı kimyasal maddelerde yer alır. Klozete dökülen kimyasal bileşenin erimesiyle biriken tortu gider ve klozet açılır.

Klozet Tıkanmalarında Kesin Çözümler

Tüm bu yöntemler haricinde bazı durumlarda teknik destek gerekebilir. Uzman tesisatçıların yardımı ile tıkanan klozetler etkili cihazlarla hızlı bir şekilde açılır. Klozet tıkanıklığının açılması için cihazların uç kısmı gidere bırakılır. Göstergeye göre tıkanıklık açma işlemi en doğru şekilde başlar.

Klozet Tıkanıklıklarına Neler Sebep Olur?

Klozet tıkanıklıklarının birbirinden ayrı veya aynı sebepleri yer alır. Klozet tıkanıklığının nedenleri;

  • Kanalizasyona kaçan büyük yabancı cisimler
  • Klozete takılan parçalar
  • Kanalizasyonun borularında yaşanan kırıklar veya çatlamalar

Tüm bu sebeplerden dolayı iç mekanlarda yer alan klozetler ani olarak tıkanır. Etrafa kötü koku ve pis su bırakan klozetlerin tamiri ve bakımı için doğru firma ile erişime geçmek çok önemlidir.

 

 

 

 


Comodo SSL