Yandex

Lavabo Tıkanıklık Açma

Profesyonel Lavabo Tıkanıklık Açma Hizmeti

Lavabo Tıkanıklık Açma

Eskiyen lavabolar kolaylıkla tıkanabiliyor. Lavabonun tıkanması, insanların hayat kalitesini düşürüyor. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda uzman olan kişiler, kolaylıkla bu sorunu halledebiliyor. Çoğu zaman çok basit işlemlerle lavabo tıkanıklığını giderebiliyorlar. Ancak bazı tıkanıklıkların giderilmesi için profesyonel firmaların desteğinin alınması gerekiyor

Neden Lavabolar Tıkanır

Lavabolara belli zamanlarda bakım yapılması gerekiyor. Bu bakımlar sıhhi tesisat ustaları tarafından yapılıyor. Bakımların aksatılması veya hiç yapılmaması lavaboların tıkanmasına neden olabiliyor. Lavabo tıkanıklığının birden fazla sebebi bulunuyor.

Lavabonun bilinçsiz kullanımı tıkanıklığa neden oluyor. Lavaboya çöp, peçete, kağıt, yemek artıklarının atılması kesinlikle önerilmiyor. Lavabo tıkanıklığının bazı nedenleri şu şekilde:

  • Lavabo gider borularının eskimesi
  • Kullanılmış yağların lavaboya dökülmesi
  • Kimyasal ürünlerin dikkatsizce kullanılması
  • Lavaboların çöplük gibi kullanılması
  • Çocukların lavabolara yabancı cisim atması

Lavabosu tıkanan kişiler problemi hemen çözmezse çok daha büyük problemler ile karşılaşabiliyor.

Tıkanan Lavabolar Nasıl Açılır

Lavabolar, günün her saatinde kullanılıyor. Evde veya iş yerlerindeki lavaboların belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekiyor. Gider borusunda yaşanacak birikme tıkanıklığı hızlandırıyor. Evde yapılacak yöntemlerle tıkanıklık açılabiliyor.

Evde yapılan yöntemlerle tıkanıklık giderilemezse uzman kişilerden destek alınması gerekiyor. Bazı kimyasal ürünler tıkanıklığı gidermek için kullanılabiliyor. Bu ürünleri dikkatli kullanmak gerekiyor. Lavaboya kabartma tozu, sirke ve sıcak su birlikte dökülürse lavabo açılabiliyor.

Lavabo Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi, tıkanan lavabosunu kendi açıyor. Bu durum pratik gibi görünse de tehlikeli olabiliyor. Çünkü yapılacak yanlış bir hamle lavabonun daha da tıkanmasına sebep olabiliyor. Bunun önüne geçmek için dikkatli olmak gerekiyor.

Uzmanlar, lavaboyu açarken kalın lastik eldiven kullanmayı öneriyor. Kalın lastik eldivenler cilde zarar vermiyor. Lastik eldiven kullanmayanlarda elde yanma ve su toplama görülebiliyor. Çoğu kişi tıkanıklığı açmadan önce ustalarla görüşerek bilgi alıyor.


Comodo SSL